تسویه بدهی ها

تسویه بدهی ها

در این سلسله مقالات، یک برنامه‌ی 31 روزه که شامل 31 سرنخ برای بهبود وضع اقتصادی شما با هر میزان درآمدی که دارید (نه فقط از طریق پس انداز) آماده کرده‌ایم.

لازم است که هر روز به یکی از برنامه‌هایی که خواهیم گفت عمل کنید.

این سلسله مقالات را از وب‌سایت «شنوتو» بشنوید یا دانلود کنید.

در روز چهارم خود را برای تسویه بدهی ها آماده کنید.

البته در حقیقت، روز چهارم یک پیش زمینه برای شروعِ تسویه بدهی ها با یک برنامه‌ریزی دقیق است.

برای این کار لازم است که ابتدا در صورت نیاز، صورت‌حساب‌های کاملی از بانک برای بازه‌های زمانی مربوط به بدهی‌هایتان داشته باشید.

پس از گرفتن همه‌ی صورتحساب‌ها یا جمع آوری تمامی اسناد و فاکتورهای مربوط به بدهی‌های خود، یک بار به‌طور دقیق و کامل آن‌ها را از لحاظ درست بودن مقادیر و جزئیاتشان کنترل کنید.

توصیه می‌کنیم که سوای این برنامه‌ی 31 روزه، هر شش ماه یک بار حتماً و همیشه اسناد این چنینی خود را برای کشف هرگونه اشتباه ناخواسته کنترل کنید.

اکنون به معنای بدهی خوب و بدهی بد توجه کنید.

بدهی خوب عبارت از آن نوع بدهی است که شما با وجود در فشار بودن برای بازپرداختش و در قبال آن درآمدی به دست بیاورید؛ مثل داشتن یک بدهی به خاطر ایجاد یک کسب و کار سودآور.

بدهی بد، عبارت از آن نوع بدهی است که برای شما هیچ درآمد اضافی به همراه نیاورد، مثل اینکه شما پول قرض کنید تا یک ماشین شخصی گران‌قیمت بخرید، فقط به خاطر شیک و قدرتمند بودن آن ماشین.

لازم است از این نظر هم تمامی بدهی‌هایی را که دارید بررسی کرده و بدهی‌های خوب و بدهی‌های بد خود را به‌طور واقع‌بینانه و طبق طرز تشخیص گفته شده مشخص کرده و در دو ستون مجزا یادداشت کنید.

جمع‌بندی اقدام روز چهارم برای تسویه بدهی ها

برای تسویه‌ی بدهی ها صورت‌ها و تمامی اسناد مربوط به بدهی‌های خودتان را دریافت یا جمع‌آوری کرده و آن‌ها را از ابتدا تا به انتها برای کشف اشتباهات احتمالی بررسی کنید.

بعد از اطمینان از درست بودن ریز تمامی، دریافتی‌ها و پرداختی‌هایتان، فهرستی از بدهی‌های خود تهیه کنید.

به دنبال آماده شدن فهرست دقیق بدهی‌هایتان آن‌ها را از نظر بدهی بد و بدهی خوب بررسی کرده و در دو ستون مجزا بنویسید.

در روزهای آینده و قسمت‌های بعدیِ برنامه‌ی وضع مالی بهتر در سی و یک روز، شروع به تسویه کردن این بدهی‌ها در کمترین زمان ممکن خواهید کرد!

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دو × چهار =