فروختن اشا اضافی

چرا فروختن اشیا اضافی لازم است؟

برای شنیدن پادکست این سری از مقاله‌ها و دانلود آن از سایت «شنوتو» بشنوید

فروختن اشیا اضافی در روز دوم  برای پس انداز کردن کردن سریع‌تر مبلغی است که در دستور روز اول این برنامه توضیح دادیم، در روز دوم، اشیا اضافی خودتان را بفروشید.

حتی اگر چیز اضافی زیادی هم نداشته باشید باز با کمی دقت می‌توانید اشیا مختلفی را که بار اول به ذهنتان نمی‌رسید و دیگر هیچ استفاده‌ای برای شما ندارند را پیدا کرده و  بفروشید.

خود ما این کار  را انجام دادیم، وسایل کهنه یا وسایلی که به دردمان نمی‌خورد را در عرض چند ساعت جمع کرده و تنها در یک روز چیزی حدود یک سی‌ام از میزان مبلغی را که برای پس انداز گفته شده در برنامه‌ی روز اول در نظر گرفته بودیم را به دست آوردیم.

چیزهایی مثل لباس‌های به دردنخور برای ما اما قابل استفاده، یک رادیو ضبط کهنه و از همه بهتر چند تا ظروف قدیمی، یک DVD نه چندان سالم یک کمد چوبی قدیمی و خرت و پرت‌های دیگر.

موضوعی که باید به آن دقت کنید این است که فروختن اشیا اضافی فقط به خاطر به دست آوردن مبلغی برای برنامه‌ی پس انداز که در روز اول توضیح دادیم نیست.

فروختن اشیا اضافی در روز دوم، علاوه بر کمک به پس انداز سریع‌تر مبلغی که در نظر گرفته‌اید، اثر دیگری هم خواهد داشت.

این اثر عبارت از این است که در آینده ذهنیت درست‌تری برای خرید همان وسایل خواهید داشت.

یعنی شما وقتی دارید یک شی دست دوم را می‌فروشید متوجه می‌شوید که بعضی اشیا خیلی پایین‌تر از قیمت خریدشان به فروش می‌روند و بعضی اشیا، نه.

دانستن این موضوع با این‌که شاید چیزی جزئی به نظر برسد ولی در آینده باعث خریدهای بهتری توسط شما خواهد شد؛ زیرا در مورد میزان استهلاک وسایل مختلف و تأثیر آن بر قیمت آن‌ها مطالب جدید و مفیدی یاد خواهید گرفت

جمع‌بندی اقدام روز دوم:

در روز دوم از برنامه‌ی سی و یک روزه‌ی «وضع مالی بهتر»، در خانه بگردید و فهرستی از وسایلی که احتیاجی به آن‌ها ندارید تهیه کنید.

حتی می‌توانید عکس آن‌ها را بگیرید و در وب‌سایت‌های قانونی که می‌توان توسط آن‌ها اجناس دست دوم را خرید و فروش کرد قرار بدهید و به‌اصطلاح، اشیای اضافی خود را از طریق فروش آنلاین تبدیل به پول نقد کنید.

البته اگر می‌خواهید دست به فروش آنلاین بزنید هدفتان فروش سریع باشد و قیمت نسبتاً پایینی بدهید تا درگیر چانه زدن با این و آن نشوید.

بهترین اشیا برای فروختن در بین لوازم کهنه‌ی منزل، ابزارها و اشیا بزرگ و جاگیر مثل کمدهای کهنه هستند.

اگر در پایان یک هفته همه یا بعضی از اشیای اضافی شما به فروش نرفتند آن اشیا را به رایگان به کسی که فکر می‌کنید به آن‌ها احتیاج خواهد داشت ببخشید.

هر شش ماه یک بار یا هر سال یک بار این کار را تکرار کنید و هر مبلغی را که از فروش اشیای اضافی خودتان به دست آوردید در حساب پس اندازی که در برنامه‌ی روز اول گفته بودیم قرار دهید.

(ادامه دارد)


×
بی‌اعتمادی به مشاور جوان

اگر جوان هستید و مشتری یا کارفرما می‌ترسد به شما سفارش بدهد!

 
  • روش حل کامل این مشکل
سفارش / دسترسی
0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگو شرکت کنید؟
نظری بدهید!

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دو × 2 =